DĚKUJEME, ŽE POMÁHÁTE!

Za poslední měsíce se nám na ostrově Boa Vista podařilo pomoci mnohým rodinám – dětem i dospělým, a velký dík patří především vám všem, kteří jste:

  • se na ostrov Boa Vista vypravili a neopomněli jste s sebou na dovolenou přibalit byť jen pár – pro vás možná již nepotřebných – drobností, jako např.:
    • pastelky, tužky, propisky, pravítka, sešity, gumy, kružítka a jakékoli jiné školní potřeby (akce propagovaná zde)
    • miminkovské oblečky a jakékoli další oblečení pro děti, ale i pro dospělé (akce propagovaná zde)
  • poslali jste logisticky krkolomnou cestou krabice a zavazadla plné výše zmíněného a nebo jste se na tomto logistickém harakiri přímo podíleli 🙂
  • zanechali jste nám na hotelových recepcích zbytky kosmetiky, pár kusů obnošeného oblečení, obuvi, léky aj.
  • vzali jste s sebou na fakultativní výlety trochu ovoce, popř. sladkostí pro místní děti
  • nebo jste se stali štědrými mecenáši a věnovali jste peněžitou pomoc, za kterou jsme následně mohli zprostředkovat pomoc materiální.

Co se stalo s vaší pomocí?

Část putovala do neziskové organizace ACUB, o jejímž působení na ostrově Boa Vista se můžete dočíst v článku: S ACUBem pomáháme dětem, ale o většinu rozdělení veškeré výše zmíněné materiální pomoci se postaral kolega Tomáš Vild, kterému patří velký dík za jeho obrovské a často také velmi vyčerpávající nasazení.

Tomáš má přirozenou mužskou autoritu, kterou často místní děti postrádají. Je lokálními obyvateli přijímán a dokáže si sjednat respekt i u kapverdských dětiček, z nichž mnohé jsou jako z hadích ocásků.

Ne, že by ženy nebyly na Kapverdách respektovány, ale přeci jen – chlap je chlap a pokud chcete Africe pomáhat tváří v tvář, je přímo nutností, abyste byli mužského pohlaví – jinak to prostě nejde 🙂

A tak, když se někde Tomáš objeví, dělí se rovným dílem ovoce, oblečení i školní potřeby. Děti (ale i dospělí) vzorně stojí v řadě a čekají, co jim ti Tomas, tedy strýček Tomáš, jak mu familiérně přezdívá snad už celá chudinská čtvrť kousek za městečkem Sal Rei, nadělí.

Jeho autoritu ještě podtrhuje přítomnost místních řidičů a fotografů, kteří jej, jakožto průvodce, doprovázejí na fakultativní výlety. A zatímco řidiči přispívají svou troškou do mlýna a bez nároku na jakoukoli odměnu pomáhají s logistikou rozvozu charity po ostrově,  fotografové Tu Lopes a Lándy Onevip Salgadinh Jr. pořizují také gratis a ve svém volném čase obrazovou dokumentaci při těchto charitativních „misích“. Nahlédnout můžete níže:

Oblečení obyvatelům Rabilu zde a také zde.

Oblečení obyvatelům chudinské čtvrti u Sal Rei zde a také zde.

Oblečení obyvatelům Bofareiry zde.


DĚKUJEME, ŽE POMÁHÁTE!

Vaše pomoc má smysl!

Keep goin‘ on!

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *