KAPVERDY nejsou KANÁRY

Aneb, co byste měli vědět před rezervací dovolené na Kapverdách

Kapverdské a Kanárské ostrovy toho mají mnoho společného. Jsou to ostrovy v Atlantickém oceánu, místní obyvatelstvo hovoří románskými jazyky, jsou součástí tzv. Makaronézie, což jsou ostrovy sopečného původu s typickou endemickou faunou a flórou a oboje jsou dokonce nazývány Šťastnými ostrovy (ze starořečtiny makáron – šťastné; nésoi – ostrovy).

A šťastné opravdu jsou – pokud hovoříme o dovolené.

Avšak, uvažujete-li o dovolené na Kapverdských ostrovech, aby vaše dovolená byla opravdu „šťastná“ a bezproblémová, měli byste vědět, že Kapverdy nejsou Kanáry!

Proč?

Z Evropské unie jsme zvyklí, že nám při cestování stačí pouze platný občanský průkaz a letíme. Zatímco Kanárské ostrovy jsou součástí Španělska a tedy EU, Kapverdy jsou samostatnou demokratickou republikou, která je geograficky součástí afrického kontinentu.

Jedná se tedy o zemi mimo EU a k cestě na Kapverdy potřebujete mít cestovní pas platný ještě minimálně 6 měsíců po vašem plánovaném návratu do ČR.

Proto, ještě než si zájezd či letenky rezervujete a zaplatíte, zkontolujte platnost cestovních pasů celé rodiny! Jinak vás totiž na letišti odmítnou odbavit/pustit do letadla. A to by byla opravdu škoda.

A aby toho nebylo málo, ke vstupu na Kapverdy je třeba mít platné vízum. To můžete získat hned několika způsoby:

  1. vyřídit si ho přímo přes cestovní kancelář v ČR při rezervaci zájezdu za 1 300 CZK/osoba.
  2. obrátit se na Honorární Konzulát Kapverdské republiky v Praze, který vám vízum zajistí – poplatky za víza se liší dle typu víza; na stránky Konzulátu a ceník víz se proklikáte skrze odkaz zde.
  3. koupit si vízum můžete také až po příletu na Kapverdy na mezinárodních letištích (Sal, Boa Vista, Santiago, São Vicente) za 25 EUR/osoba. Platby kartou a v dolarech nejsou akceptovány.

V případě jednorázového víza můžete pobývat na území Kapverdských ostrovů maximálně 30 dní.

Při rezervaci zájezdu také dbejte na to, abyste do cestovní smlouvy uvedli celé jméno a příjmení tak, jak je máte zapsané v cestovním dokladu. I drobná nesrovnalost mezi jménem a příjmením v cestovním pasu a na letence nebo na seznamu předem z ČR vybavených víz vám totiž může cestování znepříjemnit.

Při plánování dovolené na Kapverdách nezapomeňte také na sjednání kvalitního cestovního pojištění a na skutečnost, že Kapverdy jsou státem, který se nachází mimo EU. K ošetření proto nestačí cestovní zdravotní pojištění platné ve státech EU, ani evropská kartička pojištěnce.

Plánujete dovolenou na Kapverdských ostrovech? Spoustu dalších užitečných informací, které potřebujete vědět před cestou, najdete v e-booku ZDARMA: DOVOLENÁ NA KAPVERDÁCH aneb 10+1 odpověď na vaše nejčastější otázky, na který se prokliknete zde.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *