PORTUGALŠTINA | výuka

Okouzlila vás portugalština? A věděli jste, že portugalsky se domluvíte nejen v Portugalsku, na Madeiře a Azorech, ale i v bývalých portugalských koloniích?

Lusofonní svět je větší, než jste si možná mysleli!

Kapverdské ostrovy, Brazílie, Guinea-Bissau, Ostrov Svatého Tomáše a Princův ostrov, Angola, Mozambik, indické státy Daman, Diu a Goa, Macau v Čínské lidové republice nebo Východní Timor! To všechno jsou bývalé portugalské kolonie a ve většině z nich je portugalština oficiálním jazykem.

Následující mapa znázorňuje státy, které jsou součástí CPLP (Comunidade dos Países da Língua Portuguesa), resp. Společenství zemí portugalského jazyka (červeně), i státy, které mají zájem se k CPLP přidružit (žlutě) a které už jsou v rámci přijímacího procesu do CPLP pozorovány z hlediska aktivního zájmu o portugalský jazyk (růžově).

členské státy CPLPZdroj: Wikipedia

Pokud vezmeme v potaz pouze členské státy CPLP (Angola, Brazíle, Kapverdy, Guinea Bissau, Rovníková Guinea, Mozambik, Portugalsko vč. Madeiry a Azorských ostrovů, Svatý Tomáš a Princův ostrov, Východní Timor), kde je portugalština oficiálním jazykem, lusofonních mluvčí je na světě více než 270 miliónů! A portugalština se tak řadí mezi světové jazyky.

Na základě absolutoria magisterského studia oboru Portugalistika na FF UK v Praze, po půlročním pobytu v portugalském Lisabonu a několikaletém pracovním pobytu na Kapverdských ostrovech vám nabízím:

LEKCE EVROPSKÉ VARIANTY PORTUGALŠTINY

a to jak formou pravidelných lekcí (prostřednictvím osobních setkání v Praze, nebo přes Skype – celá ČR), tak i formou jednorázových konzultací – například před cestou na vaši vysněnou dovolenou do některé z výše uvedených lusofonních zemí.

Chcete na dovolené potěšit místní a osvojit si základní konverzační slovní zásobu a fráze v portugalštině? Uvidíte, že jen obyčejným Olá, bom dia! nebo Obrigado! vykouzlíte na tváři místních nádherný úsměv a hned půjde všechno líp. Slovníček základní slovní zásoby a frází si můžete ZDARMA stáhnout do počítače, tabletu či telefonu zde.

A pokud vás zaujala kapverdská kreolština, ráda vám odhalím i její tajemství 🙂

Cena je dohodou a závisí na různých faktorech.

Neváhejte a zašlete mi svou poptávku skrze kontakty, na které se prokliknete zde.

Těším se na vás! Até logo! 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *